نکات مهم تبدیل پایان نامه به کتاب ۱

نکات مهم تبدیل پایان نامه به کتاب ۱

نکات مهم تبدیل پایان نامه به کتاب ۱

نکات مهم تبدیل پایان نامه به کتاب

نکات مهم تبدیل پایان نامه به کتاب به صورت زیر است :

۱ – نام کتاب با عنوان پایان نامه متفاوت باشد و عینا مانند عنوان پایان نامه نباشد.

تیترها و عناوین اصلی در پایان نامه را هوشمندانه تغییر بدهید تا مشخص نشود که پایان نامه را تبدیل به کتاب کرده اید . مثال یکی از عناوین شما  تاثیر تکنولوژی بر زندگی است، شما بهتر است این عنوان را به تکنولوژی و زندگی و یا هر عنوانی که خودتان بهتر از هر کسی می دانید تغییر بدهید. معمولا اساتید مصاحبه کننده صرفا نگاهی کلی به مندرجات و ساختار کتاب می اندازند.

حتما در پیش گفتار کتاب بنویسید که کتاب برگرفته از پایان نامه میباشد و نام استاد راهنما و دانشگاهتان را در پیش گفتار ذکر نمایید.

سعی کنید بخش مقدمه را به یکی از اساتید با تجربه و معتبر دانشگاه خود بسپارید . این کار باعث افزایش اعتبار علمی کتاب خواهد شد.

در اتمام کا به فهرست منابع آخر کتاب ، پایان نامه خود را به عنوان منبع اضافه کنید . و در صفحات کتاب ، به پایان نامه با صفحه مشخص استناد بدهید.

اهداف، فرضیات، بیان مسئله و … که دیگر نیازی نیست در کتاب بیایند حذف نمایید. البته شما می توانید این اطلاعات را در قسمت های دیگر کتاب بیاورید مثال بیان مسئله را هم به مقدمه اضافه کنید یا هر قسمتی که به نظر خودتان مناسب تر و مرتبط تر است.

در صورت امکان اگر اطللاعات جدید و به روزتری دارید که بعد از نگارش پایان نامه بدست آورده اید به کتابتان بیافزایید. و اطلاعاتی که فکر میکنید اضافی اند را از کتاب حذف کنید .

راهنمایی تغییر سایز کتاب

دقت داشته باشید که تمام پایان نامه ها در سایز A4 تایپ شده اند. و برای تبدیل پایان نامه به کتاب باید به سایز استاندارد وزیری و یا رقعی در آیند. البته امکان چاپ به همان صورتA4 (سایز رحلی) وجود دارد ولی مرسوم نیست.

معمولا پایان نامه ها دارای فهرست مفصلی در مورد مطالب، عکس ها و همچنین نمودارها و جداول میباشند . که باید به صورت یک فهرست مناسب برای کتاب و به صورت کلی اورده شود .

برای تبدیل سایز کتاب به سایز مناسب در محیط Word ابتدا باید سایز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برای تبدیل کتاب به سایز رقعی اندازه سایز را ۵۴۴۱ در ۱۵ و Margins را ۱ بگذارید.

برای تبدیل کتاب به سایز وزیری اندازه سایز را۴۱ در ۱۱ و Margins را ۱۴۱ بگذارید.

بعد از تبدیل، جداول و نمودارهای داخل متن را چک کنید که به هم خوردگی نداشته باشند.

در صورت به هم ریختن جداول و نمودارها مجددا آنها را به صورت دلخواه مرتب نمایید.

نکات مهم تبدیل پایان نامه به کتاب

نکات مهم تبدیل پایان نامه به کتاب ۲

تبدیل پایان نامه به کتاب | چاپ کتاب | استخراج کتاب

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *