نکات مهم تبدیل پایان نامه به کتاب۲

نکات مهم تبدیل پایان نامه به کتاب۲

نکات مهم تبدیل پایان نامه به کتاب۲

نکات مهم تبدیل پایان نامه به کتاب > صفحه آرایی

اگر بخواهید خودتان صفحه آرایی را انجام دهید ، کافیست فایل نهایی را به صورت pdf به انتشارات تحویل دهید . و اما اگر بخواهید صفحه آرایی توسط انتشارات انجام شود ، کافیست بعد از مرتب کردن جداول و نمودار ها  و تغییر فونت ها ، فایل را به انتشارات تحویل دهید .

یکی از راه های صفحه آرایی ، این است که کتابی موفق ، هم موضوع کتاب خود را پیدا کرده و مطابق آن کار خود را آغاز نمایید .

در صفحه اول بسم ا.… درج میشود ، صفحه دوم باید سفید باشد . در صفحه سوم نیز عنوان و نام نویسنده یا مترجم کتاب ذکر میشود . صفحه چهارم نیز مختص فیپا و شناسنامه کتاب است که باید توسط ناشر تهیه شود . شما آن را سفید بگذارید . صفحات بعدی شامل مقدمه فهرست اهدا و مطالب کتاب است که با سلیقه خود آن را کامل می کنید .

قابل ذکر است که قبل شروع اولین بخش کتاب ، صفحات با حروف یونانی ، حروف الفبا و… صفحه گذاری میشوند .

فونت : در حقیقت هیچ استاندارد و قانونی در مورد نوع فونت چاپ کتاب وجود ندارد و به صورت سلیقه ای انتخاب میشود . ولی در کل بسته به قشر هدف و موضوع کتاب ، نوع فونت تعیین میشود . نوع چینش و شماره صفحات نیز به صورت دلخواه تنظیم میشود .

به دو صورت حضوری و غیر حضوری عقد قرار داد چاپ کتاب .انجام میشود . سیاست انتشارات برای چاپ کتاب بر اساس تقاضا میباشد . و معمولا انتشارات هیچ توضیحی در مورد دلیل نپذیرفتن کتاب نخواهد داد . در انتخاب قرار داد های پیشنهادی از سوی انتشارات ، با دقت تصمیم بگیرید . زیرا تغییر نوع قرار داد بعد از عقد قرار داد معمولا امکان پذیر نمیباشد .

همچنین در چاپ کتاب های تخصصی و دانشگاهی و آموزشی داشتن مدرک دانشگاهی و یا مدرک مبتنی بر تحصیل در آن زمینه ، لازم است . ویراستاری کتاب را باید نویسنده انجام دهد و فایل نهایی را بدون اشکال به انتشارات تحویل دهد البته خود انتشارات نیز معمولا ویراستاری نهایی را انجام میدهد .

نکات مهم تبدیل پایان نامه به کتاب


تبدیل پایان نامه به کتاب | چاپ کتاب | استخراج کتاب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *