چاپ کتاب از پایان نامه

چاپ کتاب از پایان نامه

چاپ کتاب از پایان نامه

نگارش یک کتاب در یک موضوع خاص ، کار آسانی نیست زیرا نویسنده باید اشراف کاملی به موضوع کتاب و تجربه و مطالعات زیادی داشته باشد که بتواند یک کتاب موفق بنویسد . و حتی آنقدر علمش در آن حیطه بالا باشد که بتواند نقد های وارد بر کتاب را نیز به خوبی پاسخ دهد . از این رو چاپ کتاب از پایان نامه ، رزومه تحصیلی را پر بار تر و موثر تر میکند . زیرا نشان میدهد شما آنقدر در رشته خود موفق و با تجربه بوده اید که اقدام به انتشار کتاب و دانسته هایتان نموده اید .

در چاپ کتاب از پایان نامه باید به نکات مهم زیر توجه کنید :

معمولا مراکز و انتشاراتی برای چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب با دانشجویان تماس میگیرند و ادعا دارند که با قرارداد هایی که با وزارت علوم دارند ، پایان نامه هایی که توسط آنان به کتاب تبدیل میگردد امتیاز بیشتری در رزومه تحصیلی دارند . اما شما دقت کنید که هیچ موسسه و یا انتشاراتی برتری نسبت به موسسات و انتشارات دیگر ندارد و حتی خود شما هم میتوانید به عنوان ناشر مولف ، مجوز چاپ کتاب خود را دریافت کنید و چاپ کتاب خود را انجام دهید .

ابتدا هدف خود را از چاپ کتاب از پایان نامه خود تعیین کنید . ممکن است هدف شما کسب در آمد و فروش کتاب باشد و یا اینکه قصد تقویت رزومه تحصیلی و شغلی خود را داشته باشید . گاهی نیز افراد به دلایل فرهنگی و اجتماعی میخواهند کتابشان را منتشر کنند .

هر کدام از این اهداف ، روش های مختلف خود را دارند . به عنوان مثال اگر میخواهید برای تقویت رزومه تحصیلی و دریافت امتیاز در مصاحبه دکتری کتاب چاپ کنید ، نیاز به تیراژ بالا و هزینه بیشتر ندارید . موسسه پیشگامان مسیر دانش ، چاپ کتاب را با تیراژ بسیار پایین انجام میدهد که هم هزینه و هم زمان کمتری صرف شود . و اما اگر قصد دارید از کتاب خود کسب در آمد کنید ، با توجه به قشر هدف تیراژ مناسبی را انتخاب کنید .

ویراستاری و نکات تبدیل پایان نامه به کتاب

ویراستاری کتاب به دو صورت ویراستاری عمومی ( از نظر نگارش و غلط املایی ) و ویراستاری فنی ( از نظر تخصصی موضوع کتاب و بار علمی و محتوای فنی کتاب ) صورت میپذیرد . معمولا پایان نامه ها نیازی به ویراستاری فنی ندارند زیرا توسط اساتید برتر و صاحب نظر بازبینی شده است .

کافیست در فایل پایان نامه ، عباراتی که به پایان نامه یا پروژه اشاره میکنند را به کلمه کتاب تبدیل کنید .  همچنین بخش های گزارشات و نتیجه گیری ها را با حذف ، ادغام و یا ویراش ، به گزارشی جامعتر و گسترده تر تبدیل کنید . عبارات استاد و… را حذف کنید . در بخش مقدمه نیز سعی کنید آن را به یکی از اساتید با تجربه دانشگاه خود بسپارید که این کار موجب افزایش اعتبار علمی کتاب میگردد .

در بخش صفحه آرایی ، صفحه آرا با توجه به محتوای کتاب آن را طراحی میکند ، اما در طراحی جلد سعی کنید خودتان نظر دهید زیرا شما بیشتر از هر فرد دیگری در موضوع کتاب ، تبحر و تجربه و مطالعه دارید .

چاپ کتاب از پایان نامه


چاپ کتاب | چاپ کتاب از پایان نامه | تبدیل پایان نامه به کتاب | استخراج کتاب

 

 

4 comments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *